İnsanları Kurbanlık Alma Telaşı Sardı

Kurban Bayramı'na bir ay kala vatandaşı kurbanlık alma telaşı sarmaya başladı. Erken kurban almanın avantajlı olduğunu düşünenler hayvanlarını şimdiden seçip ayırtıyor...

Ankara'da kurbanlıklar görücüye çıktı. Elmadağ ilçesinin Hasanoğlan mahallesinde küçük ve büyük hayvanlar alıcılarını bekliyor.

Kurban Bayramı'na bir ay kala vatandaşı kurbanlık alma telaşı sarmaya başladı. Erken kurban almanın avantajlı olduğunu düşünenler hayvanlarını şimdiden seçip ayırtıyor.

Kurbanlık hayvan ister ayakta pazarlık usulüyle istenirse belirlenen rayiç bedel üzerinden kilo fiyatıyla alınabiliyor. Alımlarda dikkat edilmesi gereken en önemli husus ise hayvanın kimliği olarak bilinen küpeleri ve kazma diye tabir edilen dişlerinin çıkmış olması.

Alıcı kilo fiyatıyla almanın daha avantajlı olduğunu düşünüyor. Çünkü kilo ile yapılan alış verişte aldanma riski olmuyor. Kurban için alınacak hayvan alıcı tarafından belirleniyor kaporası verilip ayırtılıyor.

Kurbanını şimdiden alan bir vatandaş ‘’Bütçemize uygun şimdiden alırsak daha iyi tartı ile olduğu için o bizi aldatmayacak biz onu aldatmayacak. Belediyenin koymuş olduğu raiç bedel neyse onu biz karşılıklı birbirimizle helalleşiriz. Bu şekil daha avantajlı öbür türlü arap pazarına giriyorsun alan kişiler daha çok hayvandan anlamadığı için satıcıda acık şey değilse pazarlıkta aldanabiliyorlar.’’ diye konuştu.

Kurban fiyatları geçen yılla aynı seviyede olduğunu söyleyen bir üretici,‘’Kurbana bir ay kaldı kurban satışlarımıza başladık yavaş yavaş müşteriler gelmeye başladı. Fiyat artışı da öyle fazla bir artış yok geçen senenin fiyatlarıyla satıyoruz. " dedi.

ETİKETLER:
DEĞERLENDİR:
YORUMLAR
  • Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

YORUM YAP