Koyun Yetiştiriciliği ve Et İşleme Tesisi Projesi Onaylandı

Hibe ödemelerinde artış gerçekleşecek ve gerçekleşecek 1 milyon 165 bin 725,00 TL sonrasında ildeki hibe ödemesi tutarı 5 milyon 295 bin 725 TL'ye çıkacak...

Yalova'da Kırsal Kalkınma Yatırımlarını Destekleme Projesi kapsamında belirlenerek bakanlığa sunulan 5 projeye Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından onay çıktı. Yalova'da Kırsal Kalkınma Yatırımlarını Destekleme Projesi kapsamında %50 hibe desteği garantili programa başvuru yapan projeler arasından İl Proje Yürütme Birimince seçilen 5 proje Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'na gönderildi. Bakanlıkta gerçekleştirilen incelemelerde 5 proje de desteklenmeye değer bulunarak onaylandı. Buna göre Zeytinyağı Tesisi Kapasite Arttırım Projesi, 21 bin 300 Ton Kapasiteli Soğuk Hava Deposu Projesi, Et-Se Et İşleme Ve Paketleme Tesisi Projesi, Tohum İşleme Ve Paketleme Tesisi Projesi ve 535 Başlık Süt Verimine Yönelik Koyun Yetiştiriciliği Projesi'ne yüzde 50 hibe desteği verilecek.

Bugüne kadar il genelinde Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programına bağlı olarak yapılan desteklemeler ve yatırımlar hakkında bilgi veren Yalova Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Selim Karahan, "Yatırımcılar projelerini en geç 01.12.2013 tarihine kadar tamamlayacaklardır.

2006 yılından bu yana uygulanan Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında Yalova genelinde 24 proje desteklendi. Bu projelerle 220 kişiye istihdam sağlandı. Yatırımlar içinse 4 milyon 130 bin TL hibe ödemesi gerçekleştirildi.
Uygulanacak olan 5 proje ile birlikte İlimizde uygulanan proje sayısı 29’a çıkacak. İstihdam 43 kişi artışla 263 kişiye yükselecek. Hibe ödemelerinde de hatırı sayılır bir artış gerçekleşecek ve gerçekleşecek 1 milyon 165 bin 725,00 TL sonrasında ildeki hibe ödemesi tutarı 5 milyon 295 bin 725 TL'ye çıkacak" dedi.

ETİKETLER:
DEĞERLENDİR:
YORUMLAR
  • Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

YORUM YAP