ÇAYKUR dünya raflarında yerini almaya devam ediyor

ÇAYKUR, birkaç yıldır dünyanın birçok ülkesinde oluşturduğu bayilik ağları sayesinde Türkiye'nin ihracatında önemli bir rol oynuyor.

100 ülkeye ihracat gerçekleştiren ÇAYKUR’un Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, yeni ticari bağlantılar kurulduğunu söyledi. Sütlüoğlu, "Dünyadaki çay pazarlarının talepleri doğrultusunda, siyah, yeşil, beyaz ve daha onlarca çay çeşitlerimizle 100’Ün üzerinde ülkenin mağaza raflarında satışa sunulmanın sevicini ülke ve millet olarak hep birlikte yaşıyoruz. Asya’dan, Amerika’dan, Kanada’dan, Orta Doğu’dan ve son aylarda da özellikle Afrika’dan ve birçok ülkeden yeni ticari bağlantılar kurarak iletişim kurduk, bu ülkelerin en büyük mağazalarının raflarında yerimizi aldık" dedi.

100 ülkeye ihracat gerçekleştirildiğini kaydeden Sütlüoğlu, "İletişimler sonucunda çayımızın dünya pazarlarındaki yeri noktasında oldukça güzel sonuçlar elde ediyoruz. Çeşitli ülkelerde gerçekleşen fuar katılımlarımızla bu bağlantıları destekliyoruz. Ürettiğiniz ürününün markasını eğer bir dünya markası yapmak istiyorsanız, o zaman bu fuarlarda ürün tanıtımı çok önem arz etmektedir. Dünya ölçeğinde marka olmak, aynı şekilde Türkiye’nin dünya çapında tanınan birçok markalarının olması ülkemizin global pazardaki yeri ve algısı açısında önem arz etmektedir. Çünkü dönem markalaşma dönemidir. Dünyada sadece ticaret yapmıyorsunuz, ülkenize de katkı sağlayarak, kültürünü, gücünü ve birliğini artırıyorsunuz. Bugün 100 ülkeye ihracat gerçekleştirmeyi başarmış bulunmaktayız. Amaç, Türk çayını markalaştırmak, çayı özgün kültürümüzle birlikte ihraç ederek, mevcut pazarlarının sayısını artırmaktır. Kısaca ÇAYKUR, topraklarımızdaki çay tarımını geliştirmek, regülasyonları oluşturmak, dünyada sadece bizim ülkemizde üzerine kar düşen çayımızı ve kültürümüzü dünyanın bütün kıtalarındaki ülkelere tanıtmak için, devletle birlikte çalışan öncü kuruluş görevini üstleniyor diyebiliriz."

ETİKETLER:
KAYNAK: İHA
DEĞERLENDİR:
YORUMLAR
  • Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

YORUM YAP