Hayvancılık sektörünün nabzı bu toplantıda atacak

Hayvancılık sektörü, Antalya'da 9-11 Ocak tarihlerinde gerçekleştirilecek "Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvancılık Çalıştayı"nda ele alınacak.

Antalya'da 9-11 Ocak tarihlerinde "Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvancılık Çalıştayı" düzenlenecek.

Çalıştaya ilişkin değerlendirmede bulunan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, "İnşallah ortaya koyacağımız başarılı çalışmalarla hem tüketicimiz hem üreticimiz hem de ülkemiz kazanacaktır. Çalıştayın hayvancılığımızın geleceğine yeni ufuklar açacağına inanıyorum" dedi.

3 gün sürecek çalıştayda, üretici örgütleri, kamu ve özel sektör, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, çiftçiler ve 21 üniversiteden 39 akademisyen olmak üzere 200'ü aşkın kişi yer alacak.

Çalıştayda kırmızı et ve süt talebinin yerli kaynaklardan karşılanması amacıyla hayvancılık sektörüne küresel rekabet gücü kazandıracak yapısal reform ve politika önerilerinin geliştirilmesi için atılması gereken adımlar masaya yatırılacak.

Yetiştirici ihtiyaçları ve tüketici beklentilerini karşılayacak tarımsal ekonomik model oluşturulması amaçlanan çalıştayda, süt ve besi sığırcılığı, küçükbaş hayvan yetiştiriciliği ve hayvan sağlığı konuları da ele alınacak.
ETİKETLER:
KAYNAK: AA
DEĞERLENDİR:
YORUMLAR
  • Ömer bilir 29 Mart 2018

    Türkiyedeki hayvancılıkdaki dertleri takım elbiseliler değil ayağı çizmeli hayvancılığı gerçek ve layığıyla icra eden köylülerimiz çözecektir...

  • Mustafa kaya 8 Ocak 2018

    şanlıurfa gap projesi kapsamasında ahır yapımı kapsamasında % 50 hibeden faydalanamıyoruz. bizden istenen 1 yıl önceden adımıza türvet hayvan kaydı isteniyor.benim kaydım da 05/12/2017 tarihinde var. Yolu suyu ve yapay mera yapmaya uygun 40 dönüm arazimde var ve bende bu hibeden faydalanmak istiyorum yetkililerin bu konuda kolaylık yapmasını istiyorum.

YORUM YAP