Büyükbaş çiftliklerine 250 lira destek!

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, "200 büyükbaşa kadar hayvanı olan çiftliklerde, 1 Ocak'tan itibaren kestiğiniz her hayvan için 250 lira biz size destek vereceğiz." dedi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, "200 büyükbaşa kadar hayvanı olan çiftliklerde 1 Ocak'tan itibaren kestiğiniz her hayvan için 250 lira biz size destek vereceğiz. 2016'da 200 lira verilmiş. Biz sizin problemlerinizi biliyoruz, çözmek için de elimizden geleni yapıyoruz." dedi.

Çeşitli ziyaret ve programlara katılmak üzere Ardahan'a gelen Fakıbaba, Ardahan Valisi Mehmet Emin Bilmez'i makamında ziyaret etti.

Valilik şeref defterini imzaladıktan sonra sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile toplantı salonunda bir araya gelen Fakıbaba, burada yaptığı konuşmada, Doğu Anadolu ve Güneydoğu'da hayvancılık ve tarımın önemine değindi.

Bakan Fakıbaba, bölgenin çocuğu olduğunu ifade ederek, şöyle konuştu:

"Bir hemşehriniz olarak buralara değer verildiğinde neler yapılacağını bilen bir kişiyim. Bizler 15 yılda çok önemli mesafeler katettik. 'Yeter mi?' 'Hayır yetmez.' Daha fazla çalışıp daha fazla üretmemiz lazım. İnsanımızı daha fazla mutlu etmemiz lazım. Üreticiyi daha mutlu edebilecek çareler bulmak zorundayız. Bu bölgelere olan gezilerim emin olun siyasi değil. Hep çözüm odaklı olmuştur. Bundan sonra da böyle olacaktır. 'Ne zamana kadar?' Görevden ayrılıncaya ve sizler tam mutlu oluncaya kadar. Bu görev benim için bir şeref ve namus meselesidir. Bir şeyi kafama koyduğum zaman gece gündüz durmadan çalışırım."

Fakıbaba, 200 büyükbaşa kadar hayvanı olanlara kesim parası desteği sağlayacaklarını kaydederek, "200 büyükbaşa kadar hayvanı olan çiftliklerde 1 Ocak'tan itibaren kestiğiniz her hayvan için 250 lira biz size destek vereceğiz. 2016'da 200 lira verilmiş. Biz sizin problemlerinizi biliyoruz, çözmek için de elimizden geleni yapıyoruz." ifadelerini kullandı.


ETİKETLER:
KAYNAK: AA
DEĞERLENDİR:
YORUMLAR
  • Mehmet şimşeker 13 Aralık 2017

    Cok adaletli olmuş 10-15 yada 20 -30 orta hali küçük besici tüm gözden çıkarıldı aslında tümden hayvancılığı bırakmaları lazım bu zihniyet bu işte sağolun yardımlarınız icin

  • Muhammed bilici 12 Aralık 2017

    Zenginin 200 adet büyük bas hayvanı var fakirin ise 3 . 5 adet ineği var oda geçinmek için ayrımcılık yapmayın fakibaba sayenizde türkiyede gıda tarım denen bir şey yok Türkiye buğday samanı ihracat ediyor

  • ercan çetin 11 Aralık 2017

    yav 200 hayvanı olan çiftlikler yada daha yukarısı olan çiftlikler zaten piyasayı bunlar elinde tutuyor piyasayı olgunlaştırmadan yani kendilerine göre olgunlaştırmadan piyasaya hayvan sürmüyorlar neden hep zenginlere verilir anlamak mümkün değil yani ahırında 3-5 hayvanı olan ölsünmü be kardeşim ya bu nasıl politika siz zengine verdikçe onlar piyasayı bozuyor ALLAH aşkına birazda garibanları düşünün yav bunun hesabını veremeyeceksiniz aşağıda..destek onlara, teşvik,onlara, hibe onlara, kredi onlara 3 te biride garibanlara...

YORUM YAP