Çiftçilere 300 bin liraya varan hibe!

Hayvancılığı geliştirmek ve çiftçilere ahır ve ağıl yapımında destek vermek amacıyla bakanlık tarafından 300.000 TL ye kadar yüzde 50 oranında hibe desteği verilecek.

Hayvancılıkta modern ahır veya ağıl projeleri için verilecek yüzde 50 hibe desteğine başvurular 02 Ocak 2018 tarihi itibariyle başladı.

Son Başvuru Tarihi 31 Ocak 2018

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, modern ahır ve ağıl projeleri için sağlanan yüzde 50 hibe desteği için başvuruların 2 Ocak - 31 Ocak 2018 tarihleri arasında yapılacağı belirtildi. Çiftçilerimizin bir an önce projelerini hazırlatarak başvurularını yapmaları gerekiyor. Uygun proje ve kabul edilebilir bir proje için mutlaka işin ehli bir uzmana projenin hazırlatılması şarttır. Her proje ilgili kurum tarafından titizlikle değerlendirilip onaylanıyor.
300.000 TL Destek ve % 50 Oranında Hibe Verilecek
Bu desteği almanın şartları;

      - 1 yıllık mevcut işletmesi olacak,

      - Büyükbaş Hayvancılık için en az 10 en fazla 49 hayvanı olması gerekmekte,

      - Küçükbaş Hayvancılıkta en az 100 en fazla 200 hayvanın olması gerekmekte,

      - Üzerine kayıtlı arazisi olmalı arazisi yoksa 1. Derece yakın kişinin arazisini de kullanabilecek,

Doğu Anadolu Projesi -DAP- Kapsamındaki İllerimiz; 
Van, Tunceli, Muş, Kars, Malatya, Iğdır, Erzurum, Hakkâri, Elazığ, Bitlis, Bingöl, Erzincan, Ardahan ve Ağrı illerimiz ve bu illerimize bağlı ilçelerimiz.

Güney Anadolu Projesi -GAP- İllerimiz; 
Şanlıurfa, Siirt, Şırnak, Kilis, Gaziantep, Mardin, Batman, Diyarbakır, Adıyaman illerimiz.

Konya Ovası Projesi -KOP- Kapsamında Desteklenen İller; 
Karaman, Niğde, Konya ve Aksaray ( 2017 yılının sonunda eklenen yeni iller, Yozgat, Nevşehir, Kırıkkale ve Kırşehir’dir.

Doğu Karadeniz -DOKAP- Şehirleri; 
Ordu, Samsun, Giresun, Rize, Trabzon, Artvin ile Gümüşhane ve Bayburt illerimiz.

ETİKETLER:
DEĞERLENDİR:
YORUMLAR
  • Mustafa KAYA 7 Ocak 2018

    şanlıurfa gap projesi kapsamasında ahır yapımı kapsamasında % 50 hibeden faydalanamıyoruz. bizden istenen 1 yıl önceden adımıza türvet hayvan kaydı isteniyor.benim kaydım da 05/12/2017 tarihinde var. Yolu suyuolan yapay mera için uygun 40 dönüm arazimde var ve bende bu hibeden faydalanmak istiyorum yetkililerin bu konuda kolaylık yapmasını istiyorum.

  • Sabri Arıcı 5 Ocak 2018

    100 baş ve üstü koyunu olan adama destek vericeksin daha az hayvanı olan adamı kapsam dışı tutacaksın.. sonra hayvancılık neden gelişmiyor diye yirtinirsiniz.. birde Marmara bölgesi Türkiye Cumhuriyeti'nin sınırları dışındami acaba biz bu ülke vatandaşı degilmiyiz merak ediyorum..

YORUM YAP