Genç çiftçilerin hayvanları dağıtılıyor

Türkiye'nin dört bir yanında genç çiftçi desteği kapsamında hayvanlar dağıtılmaya devam ediyor.

Mersin’in Mut ilçesinde, Genç Çiftçi Projesi'nden hibe almaya hak kazanan çiftçilere, 144 büyükbaş hayvan dağıtıldı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından ilçede ‘Genç Çiftçi Projesi’ desteklemeleri kapsamında, 24 genç çiftçiye hibe edilen 144 büyükbaş hayvan törenle teslim edildi.

Mut İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ekrem Bayır, hayvan pazarındaki törende yaptığı konuşmada, proje kapsamında 24 kişiye 6'şar baş genç büyükbaş hayvanın dağıtımını gerçekleştirdiklerini belirterek, "Çiftçilerin her zaman yanında olmaya devam edeceğiz. İlçemizdeki büyükbaş ve küçükbaş hayvan varlığını istediğimiz seviyeye çıkartabilmek ve bu projelerin devamını getirmek için bizler elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Siz genç çiftçilerimizden ricamız hem aile hem ilçe hem de ülke ekonomisine katkıda bulunmak üzere bu projeye dört elle sarılmanızı isteriz" dedi.

Karaman’da genç çiftçilere keçileri teslim edildi

Karaman’da “Genç Çiftçi” projesi kapsamında iki üreticiye 74 keçi düzenlenen törenle verildi. 
Konuyla ilgili olarak İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, “Küçükbaş hayvancılık-keçi konusunda hibe almaya hak kazanan merkeze bağlı Ada köyünden Ali Gönülal ile Cerit köyünden Recep Keskinceye kişi başı 37 adet olmak üzere toplam 74 adet keçi teslim edilmiştir. Proje dahilinde bugüne kadar genç çiftçilerimize hayvancılık projeleri kapsamında 480 adet koyun,154 adet keçi ve 462 adet büyükbaş hayvan dağıtımı yapılmıştır. 2017 yılında hibe kapsamına alınan büyükbaş ve küçükbaş hayvanların dağıtımı devam etmekte olup, dağıtım işlemleri en kısa sürede tamamlanarak hak sahiplerine teslimi gerçekleştirilecektir" denildi.

Keşan'da 12 genç çiftçiye 72 büyükbaş hayvan dağıtıldı

Edirne’nin Keşan ilçesinde “Genç Çiftçi Projesi” kapsamında 12 genç çiftçiye 72 büyükbaş hayvan düzenlenen programla dağıtıldı. 
Programa. Keşan Kaymakamı Nuri Özder, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Vekili Atilla Bayazıt, Gıda Tarım ve Hayvancılık Keşan İlçe Müdürlüğü yetkilileri ile çiftçiler katıldı.

Konuyla ilgili bilgi veren Bayazıt, “Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesine İlişkin Karar kapsamında hayvancılık projelerinin dağıtımını yapıyoruz. Edirne genelinde 159 çiftçimiz projeden faydalanmaya hak kazandı. Bunlardan 89’u hayvancılıkla ilgili. Keşan ilçemizde 12 çiftçimize 72 adet büyükbaş hayvan teslim ediyoruz. Yine Keşan’da küçükbaş hayvancılıkla ilgili 5 adet projemiz var. Proje başına 37 hayvan verilecek. Bunun yanında 2 adet seracılık, 2 adet mantar, 1 adet kovan ve 3 adet tavukçuluk projesi var. İnşallah hayırlı olur. Köyden kente göçün önüne geçebilmek bizim için önemli” dedi.
Genç çiftçilere, kişi başı 6’şar adet olmak üzere büyükbaş hayvan teslim edildi.

ETİKETLER:
KAYNAK: İHA
DEĞERLENDİR:
YORUMLAR
  • Mehmet Gündeş 25 Ekim 2017

    slm hayırlı aksamlar böyle projeler kahraman Maraş için varmı var ise nasıl bizde yararlanabilir iz Haklarımız neler şimdiden tsk

YORUM YAP