Tarımsal sulamada 500 bin liraya kadar hibe

Modern basınçlı bireysel sulama sistemlerinin kullanımının yaygınlaştırılması amacıyla KDV hariç 500 bin liraya kadar hibe desteği verilecek.

Tarımsal faaliyetler için geliştirilen modern basınçlı bireysel sulama sistemlerinin kullanımının yaygınlaştırılması amacıyla verilecek kırsal kalkınma desteklerinin uyulama esasları belirlendi.

Buna göre, kabul edilen başvurulara mal alım tutarının KDV hariç yüzde 50'sine hibe desteği verilecek. Hibeye esas mal alım tutarı 1 milyon lirayı geçemeyecek. Bu tutarın üstüne çıkılması halinde, aşan kısım yatırımcı tarafından karşılanacak.

Tebliğ kapsamında; tarla içi damla sulama sistemi kurulması, tarla içi yağmurlama sulama sistemi kurulması, tarla içi mikro yağmurlama sulama sistemi kurulması,tarla içi yüzey altı damla sulama sistemi kurulması, lineer veya center pivot sulama sistemi kurulması, tamburlu sulama sistemi kurulması ile güneş enerjili sulama sistemlerinin kurulması desteklenecek.
ETİKETLER:
DEĞERLENDİR:
YORUMLAR
  • Hasan YÖNEY 7 Aralık 2017

    hocam yoruma ilave 5 ay daha besi süremiz var

  • Hasan YÖNEY 7 Aralık 2017

    Selamlar ismet hocam benim sorum şuan elimizde 10 ila 11aylik holstein cinsi danalarimiza 1 aya kadar taris buzagi buyutme yemi veriyorduk kademeli olarak karistirdik taris besi yemi ile buzağı büyütme yemi..... suan hayvanlarimiza gunluk hayvan basi 3.2 kg taris sigir besiyemi,1.6 kg buzağı büyütme, 1.3kg arpa ezme, 1.5 yonca, 1kg saman,2kg da mısır silajı veriyoruz hocam sizce eksiğimiz fazlamız varmıdır hayvanla ra sabah akşam öğün veriyoruz ama onlerin de vamli verilen malzemelerden azda olsa kalıyor ortalama Ca ları 300 ile400 kg vardır ben yeni besiciyim hocam selamlar saygılar şimdiden cevabınız için çok teşekkür ederim

YORUM YAP