Genç Çiftçi Proje Müracaatında Son Bir Hafta

2018 yılında 18-40 yaş arasındaki genç çiftçilere 30’ ar bin lira hibe desteği ile ilgili Genç Çiftçi Müracaatında son bir haftaya girildi.

Yalova İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Suat Parıldar Genç Çiftçilere seslenerek bu önemli fırsatı kaçırmamalarını istedi. İl Müdürümüz; “Bilindiği üzere  24 Mart 2018 tarih ve 30370 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ (Tebliğ No: 2018/12) uyarınca 30.000 TL hibe destekli Genç Çiftçi Proje Başvuruları 07 Nisan tarihinde başlamıştı. Başvurular halen devam etmekte olup son 10 güne girildi. 2016 ve 2017 yıllarında 138 Büyükbaş, 24 Küçükbaş, 30 Arıcılık, 22 Süs Bitkisi, 13 Kivi Bahçesi, 8 Örtüaltı Sebze, 3 İstiridye Mantarı ve 2 Çilek olmak üzere toplam 240 proje uyguladık. Bu yıl projenin son yılı ve genç çiftçilerimizden önceki yıllara göre daha fazla başvuru bekliyoruz. Genç Çiftçilerimiz bu son fırsatı kaçırmasınlar. Önceki yıllarda uyguladığımız projelerle genç çiftçilerimiz kendilerine uzun yıllar yetecek önemli bir gelir kapısına sahip oldular.

Başvurular 30 Nisan 2018 akşamı mesai bitiminde sona erecek. Ön başvurular,https://gencciftci.tarim.gov.tr” adresine yapılacak. Kesin başvurular ise genç çiftçilerimizin proje uygulayacağı kırsal alanda ikamet ettiği veya ikamet etmeyi taahhüt ettiği yerleşim biriminin bağlı olduğu il/ilçe müdürlüklerimize istenen evraklarla birlikte şahsen yapılacak.18 yaşını doldurmuş, 41 yaşından gün almamış, okur-yazar, başvuru tarihi itibarıyla ücretli çalışan olmayan ve başvuru tarihi itibarıyla örgün eğitime devam ediyor olmayan genç çiftçilerimizi vakit geçirmeden başvurularını yapmaya davet ediyoruz” dedi.


ETİKETLER:
DEĞERLENDİR:
YORUMLAR
  • Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

YORUM YAP