Gübre ve mazotta ÖTV kalkıyor mu?

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Akdeniz Ziraat Odaları Bölge toplantısı, Ankara’da yapıldı.

TZOB Otel’de gerçekleştirilen toplantıya, Adana, Antalya, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Mersin ve Osmaniye’de bulunan 75 Ziraat Odası’ndan Oda Başkanları katıldı.
 
TZOB Genel Başkanı Şemsi Bayraktar’ın, tarım ve hayvancılık konusunda yaptığı değerlendirmenin ardından il temsilcileri söz aldı. İl temsilcileri ve söz alan Ziraat Odası Başkanları illerin tarım, hayvancılıktaki sorunlarını ve çiftçi taleplerini dile getirdiler.

Toplantıya TZOB Yönetim Kurulu Üyesi, Akdeniz Bölge Temsilcisi Ahmet Bahadır Sezgin de katıldı.

Mersin İl Koordinasyon Kurulu Başkanı-Tarsus Ziraat Odası Başkanı Ali Ergezer; tarım ve hayvancılığın sorunlarını ve çiftçi taleplerini dile getirdiği konuşmasında, “Bu sene hasat ettiğimiz ürünü kar etmeden sadece sattık. Önümüzdeki yıl tarım açısından tamamen karanlık görünüyor. Şu anki gübre-mazot fiyatları ile tarım yapma gücümüz kalmamıştır. Türkiye ekonomisi ancak tarımla kalkınacaktır” dedi.

Başkan Ali Ergezer, “Üreticilerimizin üretim yapabilmeleri için mazot ve gübrede ÖTV’nin kaldırılması gerekiyor. Aldığım bilgilere göre şu anki Tarım Bakanımızın Türk Çiftçisini üretime teşvik ederek gübre ve mazotta ÖTV’nin kalkacağı konusunda çalışmaları başlattığı ve gerekli teşviklerin yapılacağını beyan etmişlerdir. Gübre ve mazotta en kısa sürede ÖTV’nin kaldırılacağı müjdesini buradan sizlerle paylaşmak isterim” dedi.
 
Çiftçi sorunlarının masaya yatırıldığı Akdeniz Bölge toplantısının ardından hazırlanacak rapor, ilgili bakanlıklara sunulacak.
ETİKETLER:
DEĞERLENDİR:
YORUMLAR
  • Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

YORUM YAP