Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı bugün başlıyor

Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı bugün başlıyor

Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın ise dört büyük tarım fuarından biri olan Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı AGROEXPO, 15’inci kez İzmir’de misafirlerine kapılarını açıyor.

6-9 Şubat tarihlerinde İzmir’de düzenlenecek olan Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı AGROEXPO’da Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen tarım ve hayvancılık firma temsileri bir araya gelecek. Fuarın açılışını Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli yapacak.

Fuara 75 ülkeden 950 firmanın katılacak, 360 bin üzerinde ziyaretçi hedefleniyor. Yaklaşık 2 bin iş insanı arasında gerçekleştirilecek olan ikili görüşmeler ile 700 milyon dolarlık bir iş hacmi oluşturulacağı bekleniyor.

Fuarın açılışında, onur konuğu olarak Özbekistan, Sırbistan ve Fas’tan bakan ve bakanlık temsilcileri ağırlanacak. Hayvancılık sektöründe faaliyet gösteren birçok sivil toplum kuruluşunun etkin rol alacağı fuarda, Türkiye’nin en kapsamlı canlı hayvan sergisi kurulacak.

İzmir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, İzmir Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği, İzmir İli Kırmızı Et Üreticileri Birliği, Tire Süt Kooperatifi ve daha birçok kurumun desteği ile boğa ırk tanıtımları, en ağır boğanın seçildiği ‘Ağır Abiler Yarışıyor’ yarışması gerçekleşecek. Ayrıca, canlı hayvan şovları ve çeşitli etkinlikler düzenlenecek.


ETİKETLER: hayvancılık,tarım,agroexpo,çiftçi,fuar,uluslararası tarım ve hayvancılık fuarı,izmir
DEĞERLENDİR:
YORUMLAR
  • Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

YORUM YAP