Yörsan yeniden raflarda!

Yörsan yeniden raflarda!

Yörsan’ın gelenekten geleceğe uzanan birikimini, tarım ve hayvancılık alanındaki 60 yıla yakın tecrübesiyle birleştiren Matlı, Yörsan’a yeniden hayat vererek daha da güçlendirdi.

Yörsan’ın temelleri 1964 yılında Yörükler Gıda Limited Şirketi’nin kurulması ile atıldı. 1979 yılında Susurluk’ta bir mandıranın alımıyla beraber 1984’te inşa edilen süt ürünleri fabrikasının faaliyete geçmesiyle, Yörsan A.Ş. kuruldu. Yörsan, 1984’te kurulan Türkiye’nin ilk beyaz peynir fabrikasıyla  faaliyet alanını genişleterek sektörün öncülerinden biri hâline geldi. 2022 yılında ise Matlı Şirketler Grubu bünyesine katılarak gelişimine devam etti. Yörsan’ın gelenekten geleceğe uzanan birikimini, tarım ve hayvancılık alanındaki 60 yıla yakın tecrübesiyle birleştiren Matlı, Yörsan’a yeniden hayat vererek daha da güçlendirdi. Yörsan’ın gelenekselleşen tatlarına sadık kalarak yenilediği ürünlerini 2023 yılında Matlı’nın yarım asrı aşkın besleme tecrübesini de ekleyerek tüketicisiyle buluşturdu.

Matlı, altın tedarik zinciri sayesinde ürünlerinin lezzet garantisini sütün kaynağından sağlayan bir yönetim sistemine sahiptir. Türkiye’nin öncü yem üreticisi olarak hayvanların doğru rasyonda besleme yapılmasıyla verimli ve kaliteli süt üretimi konusunda uzman konumdadır.

Matlı aynı zamanda 2006 yılından beri Ömer Matlı Akademi bünyesinde; verimli süt üretimi için hayvan bakımı, beslemesi ve sağlığı alanlarında araştırma ve eğitim faaliyetlerini yürütüyor. 2023’te Yörsan bünyesinde kurduğu Ar-Ge Merkezi’nde yeni ürünler geliştiriyor.

Sütün temin edildiği hayvan yemlerinin kalitesini daha topraktayken sağlayan Matlı, lisanslı depolama faaliyetleriyle nitelikli ham madde temin ediyor.  Böylece kendi ürettiği yüksek kaliteli yemlerle beslenen ineklerden elde edilen kaliteli süt, Yörsan tesislerinde geleneksel Yörsan reçeteleriyle uzman ellerde şekillenerek benzersiz lezzetlere dönüşüyor.

Matlı, bünyesindeki şirketlerde ürettiği besin değeri yüksek süt, yumurta ve piliç eti ürünleriyle protein ihtiyacının karşılanmasında tüketicilerin birinci tercihi olmayı hedefliyor.

Yörsan, süt ve süt ürünleri kategorisinde 200’e yakın çeşidiyle geniş bir ürün yelpazesini bünyesinde barındırıyor. Yörsan, aynı zamanda tüketicilerin büyük beğenisini kazanan Türkiye’nin ilk kaymaklı tava yoğurdunu ve ev tipi yoğurdunu satışa sunan marka olma özelliğini de taşıyor.

Matlı, geleneksel lezzetleri sevenler ve yöresel tatlardan vazgeçemeyenler için Yörsan ürünlerini lezzet tutkunlarına ulaştırmaya devam edecek.ETİKETLER: yörsan,matlı,beyaz peynir,özer matlı,önder matlı
DEĞERLENDİR:
YORUMLAR
  • Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

YORUM YAP