Felç geçiren inek için seferber oldular

Felç geçiren inek için seferber oldular

Rize'nin Pazar ilçesinde karla yolu kapanan köyde doğum sırasında felç geçiren ineğin tedavisi yapılabilmesi için Özel İdare Ekipleri seferber oldu.

İlçeye bağlı Aktaş köyünde Yılmaz Uygur'a ait inek gece yarısı doğum için rahatsızlandı. Uygur ineğinin doğumdan sonra yerinden hareket etmediğini görünce veteriner hekimi aradı. Veteriner hekim ineğin felç geçirdiğini söylediği Uygur, karla kapalı yolun açılması için İl Özel İdare ekiplerine yardım talebinde bulundu. Özel İdare ekipleri tarafından ilçeye 6 kilometre uzaklıktaki köye veteriner hekim ulaştırılması için çalışma başlatıldı. Karla kapanan yolların açılması sonucunda veteriner hekim köye ulaşarak ve ineğe müdahalede bulunarak iğne yaptıktan sonra serum bağladı. Açılan köy yolunun ardından veteriner hekim felç geçiren ineğe müdahale edebilmek için bölgeye ulaşabildi. Felç geçiren ineğin ilaç takviyelerinin ardından ineğin durumunun iyiye gittiği öğrenildi.
Başından geçen olayı anlatan felç geçiren ineğin sahibi Yılmaz Uygur "Dün gece 01.00 gibi doğum yaptı. Doğum yaptıktan sonra hiç yemedi. Veteriner hekimi aradık, Veteriner hekim de felç olduğunu söyledi. Muhtarı aradık, muhtardan sonra belediye başkanını aradık. İlçe başkanımızla beraber yolumuzu açtılar, inşallah hayvanımız daha iyi olur. Devletimizden Allah razı olsun" şeklinde konuştu.


ETİKETLER:
KAYNAK: İHA
DEĞERLENDİR:
YORUMLAR
  • Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

YORUM YAP