Tek hayali organik üretim ve hayvancılık yapmak

Tek hayali organik üretim ve hayvancılık yapmak

Üç yıl önce satın aldığı 16 dönüm araziye, pandemi nedeniyle şehir hayatından kaçarak gelen 40 yaşındaki Ayşe Varol, tavukları ile birlikte tek başına yaşıyor.

Bilecik'in Gölpazarı ilçesine bağlı Çengeller köyü Kışla mevkiinde 3 yıl önce 16 dönüm yer satın alan Ayşe Varol, küçük bir konteynır koyduğu, hafta sonları gelerek düzenlediği alana koronavirüs salgını sonrası tamamen yerleşti. Yaklaşık 150 tavuk ve 20 kaz beslemeye başlayan Ayşe Varol'un tek hayali, önce elektrik, su ve yola kavuşmak, ardından organik ürünler yetiştirebileceği bir çiftlik kurmak.

"Elektriğim, suyum ve yolum yok, ama ben pes etmek istemiyorum"
Üç yıl önce Bursa'dan gezmek için geldiği Çengeller köyünü çok beğendiği ve 16 dönüm bir yer aldığını anlatan 40 yaşındaki Ayşe Varol, "Üç yıldır buradayım ve pandemi başladığın beri konteynırda yaşıyorum. Elektriğim, suyum ve yolum yok ama ben pes etmek istemiyorum. Yaklaşık 150 tavuk ve 20 kaz besliyorum. Koyunlarım vardı ama ağılım olmadığı için göndermek zorunda kaldım. Tek isteğim organik üretim, hayvancılık yapmaktır. Bunun için elektrik, su ve yol desteği istiyorum" dedi.


ETİKETLER:
KAYNAK: İHA
DEĞERLENDİR:
YORUMLAR
  • Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

YORUM YAP