Yabancı uyruklu çobanlar hayvanları çaldı, kasap ortaya çıkardı

Yabancı uyruklu çobanlar hayvanları çaldı, kasap ortaya çıkardı

Kırşehir’de tarım işletmesi sahibi Ramazan Göztak, yanında çalıştırdığı yabancı uyruklu çobanların mandıralarındaki büyükbaş hayvanları çalıp kestirdiğini ve sonra da etlerini değerinin çok altında sattığını iddia etti.

Olayla ilgili konuşan Öztak, "Bizden aldıkları hayvanları başkalarına sattıklarını öğrendik. Haksız kazanç elde edilmiş. Olay kasabın beni araması sonrası ortaya çıktı. Kasap, Afgan'ın malının olup olmadığını bana sordu. Ben de kasaba böyle bir şeyin olmayacağını söyledim. Afgan'dan şüphelenmedim. Bizden mal göndermeyeceğini tahmin ediyordum" dedi.
Sonrasında malların kasaba kendi mandırasından gittiğini öğrenen Göztak, "Jandarma ekiplerine haber verdik. Bizler de işin iç yüzünü öğrendik. Bizden hırsızlık yapıldıktan sonra komisyoncular da bilerek bu hayvanı almışlar. Düşük fiyata almışlar. Yaşadığımız süreç mahkemeye taşınıyor" diye konuştu.

"Zararım 1 milyon TL'nin üzerinde"
Komisyoncuların da devrede olması sonrasında yaşadığı zararın 1 milyon TL'nin üzerinde olduğunu aktaran Göztak, "1 milyon 200 bin lira gibi bir zararım var. Bir de benim komşum var. Ondan da mal çalınmış, onun ise henüz zararı belli değil. Tamamen haksız kazanç elde edilmiş. Devletimizin yetkililerinden destek ve yardım bekliyoruz. Mandıralarda çalışan çok ciddi sayıda Afganlı var. Mandıracılar mallarını saymaya gittiler" şeklinde konuştu.
Boztepe Kaymakamlığı İlçe Jandarma Komutanlığı yaptığı incelemede, şikayetçilerin yanında çalıştırdıkları Afgan çobanların mandıradaki büyükbaş hayvanları gece vakti sahiplerinden habersiz alarak kesimhaneye götürdüklerini, yine burada iş birliği içerisinde oldukları diğer şüphelilerle birlikte hareket ederek hayvanları kestiklerini ve daha sonra değerinin çok altında aynı bölgede kasap ve bakkal dükkanı işleten diğer Afganlara sattıklarını da tespit etti.


ETİKETLER:
KAYNAK: İHA
DEĞERLENDİR:
YORUMLAR
  • Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

YORUM YAP