Yetiş Proyem çok yakında başlıyor!

Hayvancılık Akademisi ve Proyem iş birliği ile start alan proje 'Yetiş Proyem' çok yakında sosyal medya hesaplarında sizlerle olacak.

Web sitemiz üzerinden Prof.Dr.İsmet TÜRKMEN'e hayvancılıkla ilgili soruların sorulduğu Yetiştirici Köşesi yeni bir projeye ön ayak oluyor.

Gelen soruların arasından seçilen yetiştiricileri, Proyem Teknik Destek Yöneticileri ve Hayvancılık Akademisi yetkilileri yerinde ziyaret ederek dertlerine çare oluyor.

Projenin yetkilileri; yetiştiricileri soru sorarken girdikleri telefon numarası ve şehir bilgisini doğru girmeleri konusunda uyarıyor.

Programın ilk bölümü çok yakında Proyem ve Hayvancılık Akademisi sosyal medya hesaplarında olacak.YETİŞTİRİCİ KÖŞESİNE GİTMEK İÇİN TIKLAYIN

ETİKETLER:
DEĞERLENDİR:
YORUMLAR
 • Ali sadic 28 Eylül 2019

  Hocam iyi günler 25.09.2019 Çarşamba günü kızgınlık gösteren inegimi veteriner yardımıyla tohum attirdim 27.09.2019 cuma günü inegimden beyaz bir akıntı geldi bu durumda endişe duymalimiyim çünkü ilk deneyimimiz ve tedirginiz bize yardımcı olun ne olur....

 • Uğur budak 24 Ağustos 2019

  hocam merhaba bizim holland bir ineğimiz var bi kaç gün 46 c sıcaklığa maruz kaldi 12 gündür yemden sudan kesildi bi deri bi kemik kaldi ve12 günden beri karni şişkin ildihat ilacı iğnesi ağir kesici iiğnesi kara ciğer inesi sarilik iğnesi uguladik ama bi fayda sağlamadi kabiz diye bi litre yağ içirdik bir kaşik karbonat bi kaşik un hamur mayasi kariştirip içirdik suyala beraber ama fayda sağlamadi hala ayni ne yapmaliyiz hocam saygilar

 • Hasan Arı 18 Ağustos 2019

  Merhaba iyi günler Hocam benim hostain 3 buzağı annesi inegim var inek kapalı ahırdan açık ahıra geçti aşıdan sonra havalarında soğumasıyla ineğin sütü 25 kg dan 10 kiloya kadar düştü doğuma 4 ay kala kuruya aldım aynı sıkıntı bu yılda olur mu? İnek 20 gün önce Buzaladı şuan sütü 22 kg civarında ben bu ineğe Simental aşısı yaptırmak istiyorum süt ve et verimi iyi olur mu?

 • Murat öncü 16 Ağustos 2019

  Hocam gebe ineklere vurulan asilarda buzagi septisemisi icin ,.buzagi attırır mi???

 • Furkan Aksoy 13 Ağustos 2019

  Hocam iyi günler . Bizim inek temmuzun sonlarında doğuracaktı ama doğurmadı uzattı galiba . Koyumsu bir renkte sıvı geliyor. Memeyi şişiriyor geri indiriyor . Yem yemesi güzel . Her ahıra girdiğimde de yatmış olarak görüyorum. Sizce ne yapmamız lazım .

 • HALİL İBRAHİM DEDE 8 Ağustos 2019

  Hocam selamlar kesime bir ay olan danalarımın rasyonuna yonca girsem olurmu eti gevşetir diyolar bide size danışayım dedim.

 • Hüseyin arslan 8 Ağustos 2019

  Hocam iyi akşamlar benim 6 yaşında vestival boğam var yolda yürürken arka bacakları kasık yürüyor yani sağ arka ayak ile sol arka ayakların içine doğru carpiyiyor bu kışın oldu geçen senelerde hiç bişey yoktu nal çaktırıyorum yolda yürürken sağ arka dış ayağın sırtına doğru bide sol dış ayağın sol sırtına basıyor iç ayaklari askıya alıyor ama bol topraklı yerde yürümesi normal ama sert zeminde yürürken kasık ve çarpıtarak yürüyor ayaklarını karstiroyor sizce neden olabilir yardımcı olursaniz sevinirim hocam telefon numaram 05545033782

 • Mustafa kaya 6 Ağustos 2019

  Destek ve yardımlarınız için teşekkürler bizim başarımız sizlerin başarısıdır

YORUM YAP