Engelli ve eski hükümlülere hibe desteği

Engelli ve eski hükümlülere hibe desteği

İŞKUR, engelli ve eski hükümlü çalıştırmayan işverenlerden tahsil edilen idari para cezaları fonunu kullanarak eski hükümlülerin kendi işlerini kurmalarına destek olmaya devam ediyor.

Yeni dönem engelli kendi işini kurma hibe desteği başvuruları, 07 Haziran 2024 tarihine kadar e-devlet üzerinden online olarak yapılabilecek. Engelliler, tarım ve hayvancılık sektörü için en fazla 300 bin, diğer sektörlerde ise en fazla 400 bin lira desteğe başvurabilecekler.

Eski Hükümlü İş Kurma Başvuruları
Eski hükümlü kendi işini kurma başvuruları ise Adalet Bakanlığı Denetimli Serbestlik Müdürlüklerine 07 Haziran 2024 tarihine kadar yapılabilecek. Tarım ve hayvancılık sektörü projeleri için en fazla 240 bin, diğer sektörler için ise 300 bin lira kuruluş demirbaş hibe desteği verilecek.

Diğer Destekler ve Başvuru Süreci
Ruhsal ve zihinsel engellilerin istihdam edileceği korumalı işyeri desteği ve diğer destek teknolojisi projeleri için başvurular ise 07 Haziran 2024 tarihine kadar il müdürlüklerine veya hizmet merkezlerine yapılabilecek.

Başvuru sürecine ilişkin detaylar, “Engelli Hibe Desteği Proje Başvuru Kılavuzu” ve “Başvuru Rehberi” adlı dokümanlarda yer almakta olup, detaylı bilgi almak isteyenler Bursa Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’ne başvurabilirler.


ETİKETLER:
DEĞERLENDİR:
YORUMLAR
  • Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

YORUM YAP