Bereket Köşesi - Cihan Kara

Sektöründe ülkemizin önde gelen ve Türkiye’nin en büyük 126. Firması durumundaki Matlı A.Ş. bünyesinde 2013 yılında faaliyete başlayıp bir sosyal sorumluluk projesi olarak yayınına devam eden Hayvancılık Akademisi Portalı’nda Bereket Köşesi’nin bu ay ki konuğu PROYEM Ankara Polatlı bayi yetkilisi Cihan KARA oldu.


1)Sizi kısaca tanıyabilir miyim?
Merhabalar, ben Ankara Polatlı Proyem Bayisi Cihan Kara. 

2)Kaç yıldır yem satışı ile uğraşıyorsunuz? 
Yemcilik bizim dede mesleğimizdir 1979 senesinde ilk yem dükkanını dedem Resul Kara açmıştır, dedemden sonra babam İsmail Kara babamdan sonra da 2005’te bu işi ben ve kardeşim Yusuf Kara devir aldık, ailece 40 sene, bizzat ben 14 senedir bu sektörün içerisindeyiz. 

3)Bölgenizdeki hayvan varlığı hakkında sizden bilgi alabilir miyiz? 
 Polatlı bölgemizde büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık ağırlıklı dır, bunun yanında kanatlı hayvanlarımızda son birkaç sene içerisinde %70 e yakın artış göstermiştir.

4)Bölgenizde hayvancılık ile uğraşan çiftlik ve aile sayısını biliyor musunuz? 
Bu konuda net bir rakam veremeyeceğim.

5)Bölgenizde hangi tür ve cinste hayvan yetiştirilmektedir? 
Bölgemiz büyükbaş ağırlıklı olarak montofon, simental, holstain aile işletmelerinin yanında sayısı 500 ile 10.000 kapasiteleri arasında değişen ithal hayvan besiciliği büyük ölçüde ilçemizde teşekkül etmektedir. Öte yandan küçük başta ise merinos ve Karaman yetiştirilmektedir.

6)Bölgenizde hayvan besleme şartları nasıldır ve hayvan besleme nasıl yapılmaktadır? 
Bölgemizde hayvan besleme Fabrika yemleri ve arpa ağırlıklı besleme yapılmaktadır. 

7)Gelecek ile ilgili öngörüleriniz ve hayvancılığın geleceği hakkında görüşlerinizi öğrenebilir miyiz? 
Proyem i çalıştığımız bir şirket olarak değil, kendi şirketimizmiş gibi büyük bir aile olarak görmekteyiz, en kötü şartlarda dahi yatırımlarını ve hizmetlerini hız kesmeden devam ettiren bu firma ile hedeflerimiz ve çalışma aşkımız da gün geçtikçe büyümektedir. 

8)Proyem ile nasıl çalışmaya başladınız ne zamandır çalışıyorsunuz? 
Yaklaşık iki senedir Polatlı’da Proyem bayiliğini yapıyorum önceleri farklı firmalarda çok çalıştım ama istediğim sonuçları elde edemediğim için arayış içerisine girdim, büyük bir araştırmadan sonra pro yem ailesine katıldım. PRO Yem İle birlikte hemşerilerimize uygun fiyata kalite ve hizmeti sağlıyoruz 

9)Proyem ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz nelerdir? 
Proyem in bize sağladığı güven ve kaliteli dolu hizmeti bizim hızlı bir şekilde istediğimiz sonuçları görmemizi sağlamak ile beraber ticari hayatımızda emin adımlarla yürümemiz için bize destek olmaktadır. 

10)Eklemek istediğiniz başka bir husus varsa açıklar mısınız? 
Bu büyük ailenin tüm fertlerine sevgi ve saygılarımızı buradan ileterek, herkese selamlarımızı sunuyorum. 

ETİKETLER: cihan kara,proyem,polatlı